Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk OMV vo 4. kvartáli aj za celý rok 2013 klesol

Zisk rakúskeho koncernu pred úrokmi a zdanením (EBIT) po očistení od mimoriadnych položiek a precenenia skladových zásob sa za tri mesiace do konca decembra 2013 znížil medziročne o 54 % na 444 miliónov eur. To je slabší výsledok, ako trhy očakávali. Analytici, ktorých oslovila agentúra Thomson Reuters, predpovedali rakúskej spoločnosti EBIT v priemere 461 miliónov eur.

Za celý rok 2013 dosiahol OMV zisk 2,65 miliardy eur, čo je o 22 % menej ako v roku 2012. Rakúsky koncern napriek tomu navrhol zvýšiť dividendy za minulý rok na 1,25 eura za akciu z predvlaňajších 1,20 eura/akcia.

Z hospodárskych výsledkov OMV ďalej vyplýva, že zisk jeho divízie E&P, ktorá sa podieľa viac ako 50 % na prevádzkovom zisku koncernu, sa vlani znížil o 63 % na 257 miliónov eur v reakcii na nepokoje a následne aj menšiu produkciu v Líbyi.

EBIT rafinérskej divízie OMV v roku 2012 klesol o 37 % na 92 miliónov eur pre nízke marže v dôsledku pomalého zotavovania európskych ekonomík. EBIT plynárenskej divízie OMV však vzrástol o 35 % na 80 miliónov eur.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.