Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk INA vlani klesol o 49 %

Ale po odpísaní mimoriadnych položiek z precenenia a amortizácie zariadení v Sýrii vo výške 2,4 miliardy HRK však INA, v ktorej má 49-% podiel maďarský koncern MOL, vykázala za minulý rok stratu 1,5 milióna HRK.

Minister hospodárstva Ivan Vrdoljak v tejto súvislosti vyhlásil, že vláda v Záhrebe nie je spokojná s hospodárskymi výsledkami INA za rok 2013. Štát je druhým najväčším akcionárom a vlastní 44-% podiel v tejto spoločnosti.

Chorvátsko žiada zrušenie dohody z roku 2009, vďaka ktorej získal MOL kontrolný manažérsky podiel v pološtátnej rafinérskej firme. Tieto výsledky podľa ministra sú dôkazom, že štát by mal mať manažérsku kontrolu nad rafinériou, aby mohol rozhodovať o tom, kedy a koľko peňazí bude investovať do jej ďalšieho rozvoja.

Z hospodárskych výsledkov spoločnosti INA ďalej vyplýva, že jej tržby v minulom roku klesli o 8 % na 27,44 miliardy HRK.

(1 EUR = 7,6560 HRK)

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.