Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
29. júla 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Žilina pri nákupe elektriny ušetrila viac než 500-tisíc eur, minimálne 10 percent malo byť z OZE

Mesto Žilina pri obstarávaní využilo environmentálny inštitút s požiadavkou na minimálne 10 percent elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.

„Počas certifikovanej aukcie prišlo k celkovo 29 zníženiam cien. Víťazom sa stala spoločnosť Stredoslovenská energetika, a. s. s ponukou 3 109 508,74 eura na obdobie od 1. januára 2021 do 31. decembra 2023,“ uviedol Miškovčík.

Veľký úspech

Výslednú sumu v porovnaní s pôvodnou najlacnejšou ponukou považuje za veľký úspech aj primátor Žiliny Peter Fiabáne.

„Transparentnosť prináša do procesu verejného obstarávania pre mesto Žilina nemalé úspory. V prípade nákupu elektrickej energie išlo o historicky prvú elektronickú aukciu, ktorú sme realizovali a ukazuje sa, že tento prístup je správny a hospodárny,“ podotkol Fiabáne.

Desiatky verejných obstarávaní

V minulom roku mesto uskutočnilo celkom 249 verejných obstarávaní, pri ktorých bola predpokladaná hodnota zákaziek vyčíslená na vyše 7,2 milióna eur. Elektronickými procesmi sa podarilo uvedenú sumu znížiť na 6 miliónov eur.

Žilinská samospráva pred rokom úspešne spustila aj systém informovania podnikateľských subjektov o vyhlásení jednotlivých zákaziek s nízkou hodnotou.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.