Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. augusta 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Žilina kompletne zrekonštruuje verejné osvetlenie za 7,3 milióna eur

Modernizácia podľa neho prinesie väčšiu bezpečnosť, zníženie energetickej náročnosti a väčší komfort. „Súčasné osvetlenie je technicky veľmi staré, hrdzavé, rozpadajúce sa a miestami nebezpečné. Výmena verejného osvetlenia prispeje k lepšej viditeľnosti a rozšíri sa pokrytie osvetlených plôch. Zníži sa energetická náročnosť, čo prispeje k lepšiemu hospodáreniu mesta,“ povedal Čorba.

Doplnil, že prvá etapa rekonštrukcie pozostáva z troch častí –  Vlčince III, Vlčince IV a Malá Praha. „Náklady na modernizáciu a rekonštrukciu osvetlenia v týchto častiach sú vyčíslené na 1,9 milióna eur s DPH. V súčasnosti sa odovzdalo stavenisko v časti Vlčince III, kde sa pracuje na uliciach Levočská, Martinská, Kubínska a Prešovská,“ uviedol hovorca mesta Žilina.

Druhá etapa modernizácie a rekonštrukcie verejného osvetlenia je naplánovaná v častiach Hliny, Bôrik, Staré mesto, Solinky, Hájik, hlavné cesty. „Náklady sú vo výške 5,4 milióna eur s DPH a predpokladané ukončenie prác je koniec roka 2018. Rekonštruovať sa bude celé osvetlenie, od vedení až po svietidlá, vrátane stožiarov a elektrovýzbroje stožiarov,“ dodal Čorba.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.