Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Žilina: Chytili zlodejov nafty

ŽILINA 29. júla (SITA) – Žilinským mestským policajtom sa vo štvrtok nadránom podarilo dolapiť zlodejov nafty krátko po čine. Jedno žilinské auto zastavili na Rondli, druhé na križovatke ulíc Mostná a Rázusova. Zadržali päť ľudí a zaistili asi tristo litrov pohonných hmôt.

O tretej ráno zavolal na mestskú políciu Žilinčan, ktorý videl, ako posádky dvoch áut odčerpávali naftu z kamiónov odstavených pod estakádou na Murgašovej ulici. „Hliadka žilinskej mestskej polície tieto dve podozrivé vozidlá zistila a prenasledovala. Na kruhovom objazde Rondel zastavila Volkswagen Golf a zadržala dvojčlennú posádku. Druhý člen hliadky prenasledoval vozidlo Mazda, zastavil ho na križovatke ulíc Mostná a M. Rázusa a zadržal trojčlennú posádku. V oboch vozidlách sa nachádzali rôzne nádoby s pohonnými hmotami, spolu asi tristo litrov,“ uviedol hovorca žilinskej radnice Pavol Čorba.

V rovnakom čase druhá hliadka zabezpečila dva kamióny nesúce známky násilného otvorenia nádrží. „Pre podozrenie, že sa uvedené osoby dopustili prečinu krádeže, boli na uvedené miesta privolané hliadky Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina, ktoré prevzalo vyšetrovanie prípadu,“ dodal Čorba.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.