Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
euro rolka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Public Domain Photos (licencia Creative Commons)
28. októbra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Žiadosti o dotácie na slnečné kolektory presiahli limit

Požiadavky na dotácie na slnečné kolektory a kotly na biomasu pre domácnosti presahujú objem prostriedkov vyčlenených na tento účel v štátnom rozpočte. Ministerstvo hospodárstva na základe registrovaných žiadostí k 27. októbru preto oznámilo, že komisia bude schvaľovať žiadosti v poradí ako boli zaregistrované iba do sumy 2.675.200 eur. Na poskytovanie dotácií na podporu využívania biomasy a slnečnej energie boli vyčlenené finančné prostriedky v uvedenej výške. Komisia doteraz schválila 2.152 žiadostí o dotácie v celkovej hodnote 2.084 mil. eur.

Registrované žiadosti sa posudzujú na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytovanie dotácií na podporu využívania biomasy a slnečnej energie. Výzva bola vyhlásená 1. augusta 2011 v súlade so zákonom o poskytovaní dotácií v pôsobnosti ministerstva hospodárstva, ktorý nadobudol účinnosť 1. júla 2011. O schválení alebo neschválení žiadosti rozhoduje komisia.

SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.