Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
obnoviteľné zdroje energie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
15. decembra 2021 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Zhruba 70 percent Slovákov chce do roku 2035 využívať obnoviteľné zdroje namiesto plynu

Prieskum jasne ukazuje, že Slováci žiadajú zvýšiť investície do obnoviteľných zdrojov energie. Ľudia na rozdiel od politikov pochopili, že obnoviteľné zdroje sú z pohľadu riešenia klimatickej krízy kľúčové. Zároveň sú odpoveďou na súčasnú energetickú krízu. Tú spôsobila naša závislosť od plynu a jeho rastúce ceny na trhu, ktoré následne dvíhajú ceny energií pre domácnosti či mestá a obce,“ uviedla riaditeľka Greenpeace Slovensko Katarína Juríková.

Riešenie klimatickej krízy očakáva okolo 80 percent opýtaných. Asi 84 percent si myslí, že Slovensko by malo investovať do energií z obnoviteľných zdrojov viac.

Momentálne Slovensko využíva 17,5 percenta energie z obnoviteľných zdrojov. Pre udržanie globálneho oteplenia pod 1,5 stupňa Celzia a pre dosiahnutie uhlíkovej neutrality sú energetické systémy založené na obnoviteľných zdrojoch kľúčové.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.