Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
An external view of the new headquarters of the Hungarian Oil and Gas Company Mol called Mol Campus in Budapest, Hungary, on the day of the inauguration, Thursday, Dec. 8, 2022. Some 2,500 employees will work in the 143-meter tall high-rise building
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Zoltan Balogh/MTI via AP
14. marca 2024 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Zelená revolúcia: Skupina MOL plánuje investovať viac ako 4 miliardy dolárov do udržateľnosti

Ropná a plynárenská skupina MOL zaktualizovala svoju dlhodobú stratégiu Shape tomorrow s dôrazom na obnoviteľné palivá, zelený vodík, biometán a geotermálnu energiu. Vo štvrtok informovala, že do roku 2030 vynaloží viac ako 4 miliardy dolárov na ekologické investície s cieľom dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050.

Nastal čas opäť aktualizovať našu stratégiu, pretože ciele udržateľnosti sú stále ambicióznejšie a zároveň dopyt po fosílnych palivách zostáva naďalej silný,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny MOL Zsolt Hernádi.

V záujme diverzifikácie v oblasti fosílnych palív MOL napríklad plánuje do roku 2030 investovať jednu miliardu dolárov do projektov, ktoré budú v rámci výroby využívať odpad a recykláciu. Investície budú zároveň smerovať do stredne veľkých projektov v oblasti chemického priemyslu.

MOL očakáva, že do roku do roku 2030 dosiahne taký stav, v ktorom bude v kontexte postupnej dekarbonizácie spotrebovávať približne 2 500 gigawatthodín (GWh) elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

Skupina MOL je medzinárodná integrovaná ropná, plynárenská, petrochemická a maloobchodná spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Prevádzkuje tri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku a vlastní sieť takmer 2 400 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

(1 EUR = 1,0939 USD)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.