Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Zelená domácnostiam: Poukážky sa rozchytali za osem minút

Záujem domácností o dotácie na ekologické zdroje je obrovský. Necelých osem minút stačilo na vyčerpanie 1,5 milióna eur určených pre ôsme kolo projektu Zelená domácnostiam. Domácnosti, ktoré uspeli, získali príspevky na 418 slnečných kolektorov, 206 tepelných čerpadiel a 143 kotlov na biomasu.

Domácnosti majú 30 dní od vydania poukážok, aby ich spolu so zmluvami odovzdali zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených takmer 5 900 poukážok za vyše 13 miliónov eur. Ďalšie poukážky v hodnote 4 milióny eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Ďalšie kolo určené pre fotovoltické zariadenia, ktorého sa môžu zúčastniť domácnosti z mimobratislavských regiónov, bude vyhlásené 16. mája 2017. O príspevky na zariadenia na výrobu tepla budú môcť domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji len v 10. kole, ktoré bude vyhlásené 23. mája 2017 s alokáciou 1,2 milióna eur. V ostatných regiónoch bude možné poukážky na zariadenia na výrobu tepla najbližšie získať 30. mája 2017.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.