Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Zelená domácnostiam pokračuje fotovoltickým kolom

Projekt Zelená domácnostiam pokračuje aj v letných mesiacoch. Najbližšie 13. kolo bude zamerané na fotovoltické panely. Oprávnenými žiadateľmi v ňom sú domácnosti žijúce v mimobratislavských regiónoch, ktoré si prerozdelia 900.000 eur. Systém pre podávanie žiadostí sa otvorí v utorok o 15:00 hod.

Dvanáste kolo sa kvôli záujmu uzavrelo po niekoľkých minútach. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v ňom vydala 559 poukážok na inštaláciu solárnych kolektorov, tepelných čerpadiel a kotlov na biomasu.

Úspešní žiadatelia musia podľa pravidiel vždy do 30 dní od vydania odovzdať poukážky spolu so zmluvami zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Termín vyhlásenia 14. kola určeného pre zariadenia na výrobu tepla je 8.augusta 2017.

Celkový rozpočet projektu Zelená domácnostiam je 45 miliónov eur. Doteraz bolo preplatených vyše 7 000 poukážok za vyše 15,5 miliónov eur. Ďalšie poukážky v hodnote takmer 6 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.