Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zelená domácnostiam obnovitelne zdroje energii
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
10. júla 2023 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Zelená domácnostiam pokračuje, domácnosti opäť dostanú dotácie

Pokračovanie projektu Zelená domácnostiam, vďaka ktorému dostali domácnosti dotácie na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE), je bližšie k realizácii. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) bude v rámci Programu Slovensko do roku 2029 zabezpečovať štyri národné projekty. Zámery projektov, ktoré pomôžu znížiť náklady na energiu v domácnostiach, podnikoch a regiónoch, minulý týždeň schválila komisia monitorovacieho výboru.

Odobrením našich projektových zámerov sme dostali zelenú, čaká nás proces prípravy a schvaľovania projektov. Našou prioritou je spustiť pokračovanie Zelenej domácnostiam najneskôr v septembri. Zároveň pripravujeme projekt Zelená podnikom, aby bola podobne jednoduchá forma pomoci s minimom administratívy k dispozícii aj pre malých podnikateľov, ktorí nemajú šancu zapojiť sa do tradičných výziev,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

V rámci projektu Kapacity pre regióny bude SIEA od januára 2024 rozširovať svoje pracoviská a na budúcu jeseň začne spolu so samosprávnymi krajmi otvárať regionálne centrá udržateľnej energetiky. „Nasledujúce mesiace chceme využiť na hľadanie špecialistov,“ konštatoval Jurikovič, s tým, že paralelne SIEA pripravuje projekt rozšírenie informačného systému energetickej efektívnosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.