Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Zelená domácnostiam: Na fotovoltické kolo je vyčlenených 900.000 eur

V 9. kole Zelenej domácnostiam budú vydané poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov v celkovej výške 900.000 eur. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) navýšila pôvodný rozpočet pre toto kolo o 250.000 eur. Podľa odhadov by mohlo by a mohlo rozdať približne 330 poukážok.

„Viac domácností tak bude mať možnosť využiť podporu a inštalovať zariadenia o pár mesiacov skôr. Prostriedky sme presunuli z časti, ktorá mala byť uvoľnená na fotovoltiku v jeseni,“ uviedol Stanislav Jurikovič zo SIEA. Na tento rok bolo vyčlenených celkom 15 miliónov eur, pričom po budúcom kole sa vyčerpá tretina z tejto sumy. 

SIEA upozorňuje aj na aktualizované všeobecné podmienky projektu, ktoré okrem iného reagujú aj na otázky domácností a zhotoviteľov, či nie sú žiadosti o poukážky v častejších kratších kolách s menšími alokáciami vypĺňané automatizovane.

„K poslednej úprave všeobecných podmienok sme pristúpili, najmä preto, aby sme preventívne v budúcnosti eliminovali akúkoľvek motiváciu používať neštandardné praktiky. V podmienkach je v tejto súvislosti uvedené, že domácnosť má žiadosti o poukážky vypĺňať bez použitia automatizovaného vyplnenia alebo odoslania, čo i len v časti procesu,“ dodal Jurikovič.

Pri vypĺňaní formulára žiadateľ potvrdzuje, že sú mu známe podmienky projektu a vo viacerých prípadoch musí vyhlásiť, že podmienky spĺňa. „Očakáva sa preto, že žiadosť vyplní samotný žiadateľ. Ak na tento úkon domácnosť splnomocní niekoho iného a pri vypĺňaní žiadosti budú porušené všeobecné podmienky projektu alebo zmluvy, dôsledky bude niesť domácnosť.”

SIEA zareagovala aj na reakcie zhotoviteľov na ich nové povinnosti zápisu v registri partnerov verejnej správy. Vo všeobecných podmienkach bola určená dodatočná lehota pre prípad, ak by zhotoviteľ nemal v čase podania žiadosti o preplatenie poukážky túto povinnosť splnenú.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.