Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2018 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zásoby ropy v USA prudko klesli, najmä pre rekordný pokles v uzle v Cushingu

Podľa informácií ministerstva klesli ropné zásoby v USA v týždni do 12. januára o 6,9 milióna barelov (1 barel = 159 litrov). Analytici s poklesom počítali, očakávali však, že dosiahne maximálne 3,5 milióna barelov.

Najviac k tomu prispel pokles zásob v hlavnom ropnom uzle v Cushingu (Oklahoma). Tie sa znížili o 4,2 milióna barelov. To znamená najväčší týždenný pokles rezerv v Cushingu od roku 2004, keď sa začali zverejňovať príslušné údaje.

Klesli aj zásoby ropných destilátov, ktoré zahrňujú naftu a vykurovací olej. Znížili sa o 3,9 milióna barelov. Výsledok analytikov prekvapil, keďže očakávali mierny rast zásob ropných destilátov o 86.000 barelov.

Naopak, zásoby benzínu sa v minulom týždni zvýšili, konkrétne o 3,6 milióna barelov. To je mierne vyšší rast, než očakávali analytici. Tí počítali so zvýšením zásob benzínu v USA o 3,4 milióna barelov.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.