Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zásoby ropy v USA klesli prvýkrát za takmer tri mesiace

Ropné zásoby sa znížili o 5,6 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) na 385,8 milióna barelov. Je to prvý pokles zásob ropy za 11 týždňov. Napriek tomu sú zásoby stále o 3,8 % vyššie než v rovnakom období minulého roka, informoval Federálny úrad pre energetiku patriaci pod ministerstvo.

Pokles je omnoho výraznejší, než predpokladali analytici. Tí očakávali, že zásoby ropy klesnú v týždni končiacom sa 29. novembra o 1,25 milióna barelov.

Zásoby benzínu vzrástli o 1,8 milióna barelov na 212,4 milióna barelov. To je o 0,1 % viac než v rovnakom období minulého roka. Analytici počítali s rastom zásob benzínu o 2 milióny barelov.

Zásoby ropných destilátov, ktoré zahrňujú naftu a vykurovací olej, vzrástli o 2,6 milióna na 113,5 milióna barelov. V tomto prípade očakávali trhy pokles, a to o 1 milión barelov.

2 dan ed

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.