Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Zapíše sa modrý kamión do Guinnessovej knihy rekordov?

Cez víkend dorazil v rámci veľkého turné po Európe špeciálny kamión IBM Systems Technology Truck. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo prilákať tento technologický  lab na kolesách aj do Bratislavy a môžeme verejnosti priblížiť, že IT nie je len o čiernych krabiciach,“ uviedol Branislav Kohl, riaditeľ marketingu a komunikácie IBM Slovensko. Široká verejnosť si v kamióne bude môcť v dňoch 7. – 8. júna na vlastnej koži vyskúšať ukážky hardvérových a softvérových riešení a diskutovať priamo s technologickými odborníkmi IBM, Národného centra telemedicínskych služieb a Kompetenčného centra pre inteligentné dopravné systémy na Žilinskej univerzite o tom, ako IT dokáže uľahčiť a zvýšiť kvalitu každodenného života.

„Pre návštevníkov sme spolu s našimi partnermi pripravili zaujímavý program. V oba dni máme pre nich od 10.30 hod. pripravené atraktívne prezentácie o technologických novinkách IBM i konkrétnych riešeniach, ktoré pomáhajú zlepšiť situáciu v doprave, či zdravotnej starostlivosti. Program vyvrcholí v piatok 8. júna o 16.00 hod. pokusom o zápis do Guinessovej knihy rekordov, kam všetkých srdečne pozývame,“ povedal Branislav Kohl. „Nesklameme ani  fanúšikov technológií, ktorí sa môžu doslova dotknúť serverových, úložných a sieťových riešení IBM, či si vyskúšať softvér na ich správu a virtualizáciu.“

IBM kamión bol prvú polovicu týždňa k dispozícii študentom a členom akademickej obce v Mlynskej doline, ktorí využili príležitosť oboznámiťsa s praktickým použitím technológií IBM v biznise i bežnom živote. „V spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou sme kamión sprístupnili študentom, ktorí si v ňom mohli pozrieť prierez technológií IBM, vrátane produktov System x, System p a System Storage,“ uviedol Matúš Košina, manažér IBM Inovačného centra v Bratislave. „Sme radi, že okrem študentov STU si cestu do kamióna našli aj študenti fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK.“

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.