Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ZAP: Vodiči majú väčší záujem o elektromobily s dotáciou

Celkovo za 11 mesiacov tohto roka sa počet registrovaných osobných áut zvýšil oproti vlaňajšku o 13,46 %. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR.

Mimoriadnemu záujmu sa podľa zväzu tešia elektrické batériové vozidlá (BEV) a plug-in hybridy (PHEV), na ktoré môže vlastník požiadať o podporu. Za prvých 20 dní od spustenia tohto projektu bolo zaregistrovaných 28 žiadostí, čo predstavuje výrazný nárast oproti predchádzajúcim 10 mesiacom s počtom registrácií 124.

Registrácie malých úžitkových automobilov (N1) dosiahli v novembri 593 vozidiel a v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka klesli o 33,52 %. Od januára do novembra sa ich zaregistrovalo spolu medziročne o 3,83 % viac.

Nákladné automobily do 12 ton (N2) zaznamenali v novembri 34 registrácií pri medziročnom poklese o 2,86 %. V uplynulom roku ich totiž bolo v tomto období 35.

Počet zaregistrovaných nákladných áut nad 12 ton (N3) sa v novembri oproti rovnakému mesiacu vlaňajška zvýšil o 20,21 % na 339 vozidiel. Vlani sa pritom v tejto kategórii zaevidovalo 282 automobilov.

V kategóriách autobusov M2 a M3 sa v novembri registrovalo 32 autobusov, zatiaľ čo minulý rok v tomto mesiaci 55. Ide tak o pokles na úrovni 40,74 %.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.