Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Zákon o regulácii nastavuje odmeny pre predsedu a členov Regulačnej rady ÚRSO

Rada má svojho predsedu a šiestich členov, ktorí dostávajú za svoje fungovanie mesačnú odmenu. Pre člena rady vo výške 4-násobku priemernej mzdy, ktorá je aktuálne na úrovni 786 eur. Predseda dostane viac – 1,3-násobok odmeny radového člena.

Novým zákonom sa tiež transponuje do slovenskej legislatívy takzvaný tretí energetický balíček. Ten bol prijatý Európskym parlamentom a Radou Európskej únie v roku 2009, pričom Slovensko už dva roky meškalo s jeho implementáciou.

Energetický balíček obsahuje aj ustanovenia o vytvorení nezávislej inštitúcie – európskej Agentúry pre spoluprácu regulačných orgánov v oblasti energetiky, ktorej hlavnou úlohou bude vytvárať rámec pre spoluprácu regulačných orgánov členských štátov Európskej únie.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.