Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tablet energia dodavatel domácnost
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
9. októbra 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Zákazníci skrachovaného dodávateľa energií už budú dostávať plyn či elektrinu od dodávateľov poslednej inštancie

Vyše 300-tisíc odberateľov tak už dostáva plyn od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) a elektrinu od ZSE Energia, Stredoslovenskej energetiky (SSE) alebo od Východoslovenskej energetiky (VSE).

Dodávky plynu v súčasnosti uskutočňujeme plne v súlade s naším nákupným kontraktom, bez akýchkoľvek obmedzení. SPP ako dodávateľ poslednej inštancie zabezpečí dodávky plynu pre odberateľov spoločnosti Slovakia Energy,“ povedal pre agentúru SITA hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Pripravenosť dodávky

Aj spoločnosť SPP-distribúcia už avizovala, že je pripravená dodávať plyn všetkým odberateľom skrachovaného alternatívneho dodávateľa energií.

Naša spoločnosť ako prevádzkovateľ distribučnej siete oznamuje, že od 8. októbra 2021 pre dotknutých 120 374 odberných miest sa uplatňuje inštitút dodávateľa poslednej inštancie,“ informoval hovorca SPP-distribúcia Milan Vanga.

Bez potrebných úkonov

Spoločnosť ZSE Energia začne dodávať elektrinu bývalým zákazníkom Slovakia Energy od soboty 9. októbra.

Dodáme elektrickú energiu pre všetkých zákazníkov Slovakia Energy na západoslovenskom distribučnom území. Odberatelia sa nemusia obávať, že zostanú bez elektrickej energie,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa ZSE Energia Michaela Dobošová. Zo strany zákazníkov nie sú podľa nej potrebné žiadne úkony.

Dodávka je zabezpečená automaticky, zákazníci sa nemusia nikde nahlasovať. Nie je potrebné telefonovať na zákaznícku linku, ani navštíviť ZSE Centrum,“ doplnila Dobošová. Zákazníkom zostáva aj ich elektromer, nie je potrebná jeho výmena.

Môžu byť bez obáv

SSE zabezpečí plynulú dodávku elektriny pre všetkých zákazníkov spoločnosti Slovakia Energy na strednom Slovensku od 9. októbra,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa SSE Michaela Krivá.

Zákazníci Slovakia Energy sa nemusia obávať, že ostanú bez energií, a už vôbec nemusia prepadať panike. Ubezpečujeme zákazníkov z nášho regiónu, že dodávka elektriny bude pokračovať bez prerušenia. Domácnosti i firmy, chceme zároveň informovať, že o dodávku elektriny sa postaráme automaticky, z ich strany nie sú potrebné žiadne úkony,“ zdôraznil predseda predstavenstva VSE Miroslav Kulla.

Inštitút dodávateľa poslednej inštancie trvá najviac tri mesiace. Odberatelia majú teda tri mesiace na to, aby uzatvorili zmluvu s novým dodávateľom, ktorého si vyberú. Ak si nového dodávateľa nevyberú, zostávajú automaticky zákazníkom ZSE Energia, VSE, SSE, respektíve SPP.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.