Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Zákazníci ČEZ-u Slovensko sa cenových výkyvov obávať nemusia

„Veľkoobchodné ceny elektriny za ostatný zhruba mesiac a pol výrazne narástli. Napríklad elektrina s dodávkou v kalendárnom roku 2017 o +29,9 % a elektrina s dodávkou v prvom štvrťroku 2017 dokonca o +45,6 %. Dôvodov je niekoľko. Aktuálne je vo Francúzsku v rutinnej odstávke zhruba tretina jadrových elektrární, veterné elektrárne v Nemecku produkujú menej ako sa plánovalo a do tretice rastie cena uhlia, ktoré je náhradným zdrojom za tento krátkodobý výpadok výkonu. Pre dodávateľov, ktorí si nechávali otvorené pozície, môže prudký nárast ceny znamenať problém, v krajnom prípade môžu niektorí ich odberatelia spadnúť i do režimu dodávky poslednej inštancie. Odberateľom elektriny od spoločnosti ČEZ Slovensko však riziká ani cenové výkyvy nehrozia.

Nákup elektriny pre svoje portfólio realizujeme priebežne a súčasne dodržiavame zásady manažmentu rizika. Našich zákazníkov – domácnosti ale najmä firmy – môžem ubezpečiť, že aktuálny krátkodobý výkyv ceny elektriny na trhu ich nezaskočí a teda sa nemusia obávať, že by ich faktúra za elektrinu v blízkej budúcnosti nepríjemne prekvapila. ČEZ Slovensko je spoľahlivý partner, o čom sa môžu naši zákazníci presvedčiť aj počas období, akým je aktuálny prudký rast ceny komodity.”

Igor Nagy, generálny riaditeľ ČEZ Slovensko, s.r.o.

Zdroj: Facebook profil spoločnosti ČEZ Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.