Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Zákaz áut so spaľovacími motormi by ohrozil zamestnanosť, tvrdí nemecký inštitút

Takýto zákaz by ohrozil asi 620.000 pracovných miest v Nemecku, ktoré priamo alebo nepriamo závisia od výroby áut s benzínovými alebo dieselovými motormi, uvádza sa v štúdii, ktorú zrealizoval inštitút Ifo na objednávku zväzu automobilového priemyslu VDA. Zákaz spaľovacích motorov by tiež ohrozil 13 % z tvorby hodnôt v rámci produkcie odvetvia, čo zodpovedá približne 48 miliardám eur.

O zákaze registrácií nových áut so spaľovacími motormi sa diskutuje vo viacerých európskych mestách. V Nemecku požadujú Zelení, aby sa od roku 2030 mohli ako nové registrovať už len bezemisné vozidlá. Podľa šéfa VDA Matthiasa Wissmanna nemajú takéto termíny ekonomický zmysel a strategicky sú nerozumné.

Prechod k predaju áut s nulovými emisiami by priamo ohrozil 436.000 miest v oblasti výroby a zvyšok ohrozených miest by sa týkal pridružených odvetví, ako sú dodávatelia, uviedol inštitút Ifo.

© TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.