Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Začína konferencia „Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska IV“

Konferenciu organizujú Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Slovenský plynárenský a naftový zväz v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí SR a Ministerstvom hospodárstva SR. Hlavnými partnermi konferencie sú Slovenské elektrárne, a.s., Slovenský plynárenský priemysel, a.s., Západoslovenská energetika, a.s. a TPA Horwath A&A, s.r.o. Partnermi konferencie sú Nafta, a.s., PPA Controll a.s., Slovenská inovačná a energetická agentúra a Siemens s.r.o. Mediálnymi partnermi sú internetový portál EurActiv.sk, portál Energia.sk, PRO-ENERGY magazín a Mega & Loman, s.r.o.  IV. panel konferencie o hospodárskych aspektoch klimatických zmien sa koná pod záštitou Nadácie Friedricha Eberta, Nemecko-slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Götheho Inštitútu v spolupráci s Nadáciou Heinricha Bölla.

„Energetická bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou hospodárskej i zahraničnej politiky. Vďaka zastúpeniu štátnej, súkromnej i akademickej sféry zo SR, viacerých členských krajín EÚ a európskych inštitúcií, konferencia vytvára unikátnu platformu na to, aby sa stretli odborníci zo všetkých oblastí, ktoré sú relevantné pre energetickú bezpečnosť Slovenska. Veríme, že konferencia prispeje k hľadaniu lepších riešení pre energetickú politiku SR“, uviedol riaditeľ Výskumného centra SFPA Alexander Duleba.

Konferencia je tematicky rozdelená do piatich panelov: Prvý panel – implementácia tretieho legislatívneho balíčka EÚ a jeho dôsledky pre zahraničný obchod EÚ s plynom; druhý panel – perspektívy rozvoja regionálnej spolupráce krajín V4 v oblasti zabezpečenia dodávok zemného plynu; tretí panel – perspektívy prepájania národných trhov s elektrinou v širšom regióne strednej Európy; štvrtý panel – nízkouhlíková ekonomika a klimatické zmeny; a piaty panel – energetická efektívnosť a využívanie obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku.

S príhovorom na konferencii vystúpi predsedníčka vlády SR Iveta Radičová, štátny tajomník MH SR Martin Chren, generálny riaditeľ Sekcie energetiky MH SR Ján Petrovič a ďalší zástupcovia slovenských vládnych inštitúcií. Okrem slovenských expertov účasť na konferencii potvrdili špičkoví odborníci zo zahraničia, vrátane riaditeľa nedávno zriadenej Agentúry pre spoluprácu energetických regulátorov EÚ v Ľubľane, pána Alberto Pototschniga, vystúpia vedúci predstavitelia regulačných úradov zo SR, ČR a Maďarska, pani Sylvia-Elisabeth Beyer z Generálneho riaditeľstva EK pre energetickú politiku a bezpečnosť dodávok, vedúci predstavitelia plynárenských spoločností z regiónu strednej Európy (Eustream, MOL, Net4gas a PGNiG), poprední zástupcovia spoločností z oblasti výroby, prenosu a distribúcie elektrickej energie (Slovenské elektrárne, a.s. Enel, ZSE, a.s. E.ON, ČEPS, SEPS, MAVIR) a mnohí ďalší. Osobitná pozornosť bude venovaná otázkam boja proti klimatickým zmenám pred summitom v Cancune, energetickej efektívnosti a využívaniu obnoviteľných zdrojov energie v SR.

Program konferencie je k dispozícii na webovej stránke: http://www.sfpa.sk/dok/energetika-22nov2010BA-sk.html

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.