Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Začiatok inštitútu dodávky poslednej inštancie

Z dôvodu opakovaného neuhradenia splatných záväzkov zo strany spoločnosti PB Power Trade, a.s. voči spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD), a to aj napriek intenzívnej komunikácii zo strany VSD  a jej snahe o vyrovnanie dlhu, pristúpila spoločnosť VSD v zmysle platnej legislatívy ku ukončeniu rámcovej distribučnej zmluvy s touto spoločnosťou prostredníctvom riadne doručenej výpovede. Výpovedná lehota uplynie dňa 31. júla 2012.

Týmto dňom stratí spoločnosť PB Power Trade, a.s. možnosť zabezpečovať na vymedzenom území VSD združenú dodávku elektriny. Pre zabezpečenie nepretržitej distribúcie elektriny spoločnosť VSD dnes zaslala informáciu dotknutým odberateľom – tým, ktorí si v lehotách v súlade s platnou legislatívou neusporiadali svoje zmluvné vzťahy týkajúce sa distribúcie elektriny – a relevantným účastníkom trhu o začatí dodávky poslednej inštancie s účinnosťou od 1. augusta 2012. Vzniknutá situácia sa týka 51 odberných miest (čo je len zlomok z celkového počtu takmer 600 000 odberných miest pripojených na distribučnom území VSD).

„Spoločnosť VSD ubezpečuje všetkých dotknutých odberateľov elektriny, že dodávka poslednej inštancie nebude mať žiadny vplyv na plynulosť a kvalitu elektriny oproti doterajšiemu stavu,“ vyhlasuje Jaroslav Hrušč, predseda predstavenstva VSD a vedúci úseku Sieťový obchod. Odberatelia elektriny nebudú v tejto súvislosti samozrejme ani odpojení od distribučnej sústavy. Spoločnosť VSD vykoná k 1.augustu 2012 fyzické odpočty elektromerov, ktoré budú slúžiť pre fakturačné účely medzi spoločnosťou VSD a doterajším dodávateľom elektriny.

Dodávateľom poslednej inštancie je v zmysle zákona spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. Počas obdobia tzv. dodávky poslednej inštancie má zákazník možnosť svojím proaktívnym konaním uzatvoriť aj riadnu zmluvu o združenej dodávke elektriny s ktorýmkoľvek dodávateľom elektriny. Informácie o trvaní dodávky poslednej inštancie a o možnosti jej ukončenia sú uvedené na internetovej stránke spoločnosti VSD www.vsds.sk v časti Dokumenty.

Zdroj: Východoslovenská distribučná, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.