Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 Teplo a tepelná energia od Energia.skTASR

Za teplo by mohli obyvatelia Popradu platiť menej ako v súčasnosti

Podľa primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka ide všetko podľa harmonogramu, ktorý si nastavili, aby prechod zo spoločnosti Veolia Energia Poprad, a. s., ktorá v súčasnosti zabezpečuje teplo, do mestskej spoločnosti PES bol bezproblémový. „Čakáme na stanovenie ceny tepla, do konca novembra by mal Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) vydať k tomuto stanovisko. Nechcem predbiehať, ale pokiaľ nám ÚRSO schváli nami navrhovanú cenu, mali by občania mesta Poprad platiť menej za teplo. Samozrejme, je tam ten predpoklad, že zima bude rovnako priemerná ako počas posledných rokov. Ak by bola extrémne tuhá zima, tak sa toho prirodzene spáli viac,“ povedal viceprimátor mesta Igor Wzoš.

V Poprade v súčasnosti zabezpečuje teplo spoločnosť Veolia Energia Poprad, a. s., tej končí 20-ročná nájomná zmluva 31. decembra tohto roka. Mesto bude od nového roka tepelnú energiu vyrábať samostatne. Tento zámer schválili poslanci mestského zastupiteľstva ešte v apríli. Prostredníctvom PES je podľa slov viceprimátora možné ročne ušetriť okolo 160.000 eur.

Viceprimátor zároveň zdôraznil, že Popradčania sa nemusia báť toho, že by sa od 1. januára v meste nekúrilo. „PES ide podľa harmonogramu, prípravy sú vo finále, doťahujeme už len detaily, ako sú autá či pracovné odevy. Spoločnosť prevzala všetky zmluvné vzťahy, ktoré doteraz mala Veolia. Ide o takmer 400 odberateľov tepla, sú v tom zahrnuté bytové spoločenstvá, správcovia bytov, školy, ale aj ďalšie subjekty, ktoré sú v meste,“ vymenoval Wzoš.

V spoločnosti Veolia Energia, v ktorej je mesto akcionárom, pracuje v súčasnosti 43 ľudí. Podľa Wzoša v PES bude približne rovnaký počet zamestnancov. „Nejdeme navyšovať počet pracovných miest, ostane taký, aký je. Zazmluvnených je v tomto čase asi 40 ľudí. Čo sa týka ľudských zdrojov, PES má s kým začať od 1. januára,“ uzavrel.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.