Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchyna plyn horák ceny
Foto: ilustračné, GettyImages
15. decembra 2020 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Za plyn menej zaplatia aj slovenské firmy a to v priemerne o 3,87 percent

Úrad rozhodol o znížení ceny za distribúciu plynu pre priemyselných odberateľov, nakoľko tie sa v minulosti dlhodobo nemenili, a to napriek výraznej zmene ekonomických parametrov,“ povedal predseda ÚRSO Andrej Juris.

Regulátor aktuálne vydal cenové rozhodnutie pre spoločnosť SPP – distribúcia, ako dominantného prevádzkovateľa distribučnej siete.

Určili sme mu nové tarify, ktoré bude uplatňovať za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu pre tarifné skupiny, do ktorých sú zaradení priemyselní odberatelia plynu,“ informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Regulačný úrad zároveň potvrdil svoje predpoklady pri domácnostiach. V budúcom roku budú mať lacnejší plyn aj všetky slovenské domácnosti. Napríklad tie domácnosti, ktoré vykurujú plynom, môžu ročne usporiť až 125 eur. Domácnosti, ktoré používajú plyn na ohrev vody ušetria približne 60 eur a tie, ktoré plyn využívajú len na varenie, usporia približne 2 eurá za rok.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.