Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. októbra 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

World Future Energy Summit 2013: Indické firmy sa chystajú vo veľkom investovať

  • Roadshow zvýraznili dôležitosť riešení globálneho dopytu po energiách,
  • Potenciál pre výrobu 748,77 GW elektrickej energie v Indii prostredníctvom obnoviteľných zdrojov,
  • Lídri vyzvali indické spoločnosti, aby sa zúčastnili na summite spoločne  – pod jednou strechou Národného pavilón.

Na každom Každé z podujatí navštívilo zhruba 40 prominentných hostí z rôznych indických firiem a odvetví priemyslu. Bola im ponúknutá možnosť zúčastniť sa a participovať na v poradí už šiestom World Future Energy Summit v Abu Dhabi. Uskutoční sa v dňoch 15. až 17. januára 2013.

Spoločnými organizátormi oboch roadshow bola Obchodná kancelária Ambasády SAE v New Delhi, Konfederácia indického priemyslu (CII) a Reed Exhibitions.

Organizačný riaditeľ roadshow Naji El Haddad z Reed Exhibitions stručne oboznámil všetkých účastníkov s najnovšími inováciami a vývojovými novinkami pre budúcoročný summit. Poskytol zároveň prehľad OZE energetických projektov v regióne krajín MENA (región Blízkeho východu a severnej Afriky).

„World Future Summit sa dnes považuje za veľmi dôležité globálne podujatie, na ktorom sa stretnú svetoví lídri, politici, poprední obchodníci, finančníci a podnikatelia, aby spoločne poukázali na kľúčové problémy, ktoré sa dotýkajú budúcnosti energetiky“.

„Podujatie je o hľadaní inovatívnych a udržateľných riešení pre najdôležitejšie energetické výzvy vo svete. Budúcoročný summit sa to snaží reflektovať. Ústrednou témou preto bude: „Poháňame budúcnosť energetických inovácií,“ uviedol El Haddad.

Summit predstavuje obchodnú platformu, ktorá umožňuje stretnutia medzi vlastníkmi projektov a poskytovateľmi riešení s investormi a odberateľmi z verejného i súkromného sektora. V roku 2012 prilákalo podujatie 26.200 účastníkov zo 137 krajín.

Počas indických roadshow, Dr. Sudhir Kapur, predseda CII Task Force pre solárnu energiu, hovoril o obrovských rastúcich príležitostiach pre Indiu a krajinách Perzského zálivu, o spolupráci a indické spoločnosti vyzýval k účasti na summite 2013 v Národnom pavilóne Indie, ktorý podporuje CII. El Haddad uviedol, že potenciál energie z obnoviteľných zdrojov je v Indii obrovský.

„Podľa posledných údajov z odvetvia energetiky a zdrojov ústavu, sa odhaduje, že 748.77 GW budeme získavať z OZE, ako je solárna a veterná energia. WFES predstavuje fantastickú platformu pre indické podniky zaistiť partnerov a produkty.“

Pán Mana S. Sultan Al Suwaidi, obchodný atašé Spojených arabských emirátov (SAE) pre Indiu, vo svojom prejave „SAE kultivuje spôsoby, ako dosiahnuť trvalo udržateľnú energiu“, podporuje výzvu Dr. Kapuru a zdôraznil rastúce hospodárske vzťahy medzi Indiou a Spojenými arabskými emirátmi.

„Energia je základným kameňom tohto dvojstranného obchodu a investičného partnerstva. SAE sú druhým najväčším obchodným partnerom Indie s dvojstranným obchodu v hodnote 71.58 mld. dolárov za rok 2011-12. “

„V priebehu týchto rokov inovácie riadené vývojom pomohli SAE využiť alternatívne a čisté formy energie. SAE sa na Blízkom východe stali druhým najväčším energetickým investorom s potenciálnym kapitálom v odvetví vo výške asi 74 mld. dolárov počas 2011-2015. Pozdĺž cesty smerom k udržateľnej energii, SAE vytvorili množstvo lukratívnych investičných príležitosti pre zahraničných investorov, „povedal Al Suwadi.

World Future Energy Summit organizuje Masdar, mnohotvárna spoločnosť zameraná na OZE v Abu Dhabi. Summit je poprednou svetovou každoročnou udalosťou, ktorá je zameraná na zlepšovanie budúcej energie, energetickej účinnosti a čistých technológií. WFES 2013 sa koná pod záštitou jeho výsosti šejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, korunného princa Abu Dhabi a najvyššieho veliteľa ozbrojených síl Spojených arabských emirátov.

World Future Energy Summit 2012 sa bude hlavným bodom týždňa udržateľnosti v Abu Dhabi 13. -17. januára 2013, kedy sa bude konať Medzinárodný vodný summit, každé dva roky sa opakujúca Medzinárodná konferencia pre obnoviteľnú energiu (ADIREC), ktorá sa bude po prvýkrát konať v Abu Dhabi  a 3. zasadnutie Zhromaždenia IRENA.

Zdroj: World Future Energy Summit 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.