Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Workshop OKTE k vnútrodennému trhu a novým službám RRM

OKTE, a.s. organizuje bezplatný pracovný seminár k Vnútrodennému trhu a službám RRM v 2. etape REMIT.  Workshop sa uskutoční dňa 1. marca 2016 od 9:00 do 12:30 hod. v hoteli Holiday Inn v Bratislave.

Podmienkou účasti je registrácia. Z kapacitných dôvodov je zastúpenie limitované na 2 osoby za jednu spoločnosť. Mená a e-mailové adresy zástupcov zašlite do 26. februára 2016 na: registracia@okte.sk. Seminár sa uskutoční  v slovenskom jazyku.

Cieľom prvej časti pracovného seminára je prezentovať organizáciu Vnútrodenného trhu spolu s ďalšími nevyhnutnými informáciami, ktoré sú potrebné pre obchodovanie a s tým súvisiace zmeny. OKTE, a.s. plánuje spustenie prevádzky Vnútrodenného trhu v rámci portálu ISOT od 1. apríla 2016.

Dňa 30. novembra 2015 bola spoločnosť OKTE, a.s. určená Úradom pre reguláciu sieťových odvetví v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) 2015/1222 z 24. júla 2015, ktorým sa stanovuje usmernenie pre prideľovanie kapacity a riadenie preťaženia (ďalej len „nariadenie CACM“) za Nominovaného organizátora trhu s elektrinou (ďalej len „NEMO“) na vykonávanie činností jednotného prepojenia denných a vnútrodenných trhov s elektrinou.

OKTE, a.s. ako držiteľ povolenia na činnosť organizátora krátkodobého trhu s elektrinou v Slovenskej republike a v súlade s plánom rozvoja poskytovaných služieb predstaví riešenie priebežného vnútrodenného obchodovania (ďalej len „Vnútrodenný trh“) pre účastníkov trhu s elektrinou.

Riešenie pre nahlasovanie údajov podľa REMIT prostredníctvom RRM OKTE, a.s. bude predstavené v druhej časti seminára. Okrem plnenia svojich legislatívnych povinností vyplývajúcich z legislatívy REMIT ponúka OKTE, a.s. službu sprostredkovania nahlasovania údajov za účastníkov trhu s elektrinou a plynom  pre oznamovanie ich bilaterálnych OTC obchodov a kontraktov prevádzkovateľov prenosových sústav, ktorí spadajú pod režim oznamovania od 7. apríla 2016.

Dňa 20. augusta 2015 bola úspešne dokončená registrácia spoločnosti OKTE, a.s. ako „Registrovaného oznamovacieho mechanizmu (RRM)“ v Agentúre pre spoluprácu energetických regulátorov (ACER)  v súlade s požiadavkami Nariadenia o transparentnosti a integrite veľkoobchodného trhu s energiou (tzv. REMIT). OKTE, a.s. ako registrované RRM zabezpečuje oznamovanie transakcií na organizovanom veľkoobchodnom trhu v rámci REMIT od 7. októbra 2015. Okrem plnenia svojich legislatívnych povinností vyplývajúcich z legislatívy REMIT ponúka OKTE, a.s. tiež službu sprostredkovania nahlasovania údajov za účastníkov trhu s elektrinou a plynom  pre oznamovanie ich bilaterálnych OTC obchodov a údajov prevádzkovateľa prenosovej sústavy, ktorí spadajú pod režim oznamovania od 7. apríla 2016. OKTE, a.s. vie tak ponúknuť pre všetkých účastníkov trhu komplexný servis na zabezpečenie plnenia oznamovacích povinností uložených z REMIT.

Detailný program podujatia nájdete tu.

Zdroj: OKTE, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.