Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Wintershall a partneri pokladajú význam Nord Streamu za zásadný

Hľadanie nového modelu financovania projektu, o ktorom sa hovorí, že je sporný, sa ukázalo ťažšie, než sa pôvodne predpokladalo.

Bez ohľadu na dlhé hľadania nového modelu spolupráce Wintershall, dcéra nemeckého koncernu BASF so sídlom v Ludwigshavene, sa chce zúčastniť na položení druhého potrubia Severného prúdu. Projekt podporujú aj ostatné európske podniky, ktoré sa k nemu pripojili. Jeho partnermi sú Uniper (bývalý E.ON), rakúsky OMV, holandský Shell a francúzska Engie.

Thilo Wieland, ktorý má v správnej rade BASF na starosti sektor Rusko, je rovnako ako iné zúčastnené firmy presvedčený, že „projekt má pre európsku energetickú politiku rozhodujúci význam“.

Prvou vetvou Severného prúdu sa prepravuje ročne 55 miliárd kubických metrov plynu. Druhá vetva má zvýšiť prepravu na 110 miliárd kubíkov.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.