Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2013 Ostatné od Energia.skSITA

WFES 2013: Mladí inovátori súťažia o hlavnú cenu v Green Ideas fair

V snahe podporiť inovácie a podnikanie, študenti a absolventi budú navzájom súťažiť na Green Ideas fair (veľtrh Zelených nápadov) a zároveň sa budú snažiť nájsť najlepšie riešenie problému nedostatku vody a energetickej udržateľnosti.

S rámci Energy World Future Summit (WFES) a Medzinárodného vodného summitu (IWS) budú môcť mladí inovátori predložili svoje príspevky. Až 20 najlepších technologických inovácií a vynálezov sa zobrazí vo výstavnom priestore na WFES a v IWS, ktoré hostí Masdar od 15.  do 17. januára 2013.

„Naše ADWEA štipendiá a spolupráca s Masdar investujú do lídrov budúcnosti. Študenti predstavia projekty udržateľnej energie, prezentujú svoje nápady, ktoré prispievajú k životu,“ povedal Abdulla Saif Al Nuaimi, generálny riaditeľ ADWEA.

Veľtrh Zelených myšlienok bude prebiehať súbežne s WFES a IWS v Národnom výstavisku v Abu Dhabi a je podporený ADEA. Účastníci WFES a IWS budú môcť hlasovať o víťazovi. Inovátor s najvyšším počtom hlasov vyhrá finančnú odmenu vo výške 2.000 dolárov od organizátora Reed Exhibitions. Druhá cena bude vo výške 1.000 a tretia 500 dolárov.

Niektoré z najviac inovatívnych projektov, ktoré boli doteraz prezentované, umožňovali geotermálne odsoľovanie v Spojených arabských emirátoch, produkciu bionafty z rias a vplyv zmenených bŕzd na zníženie spotreby paliva a znečistenie životného prostredia.

Približne 1,1 miliarda ľudí žije bez prístupu k čistej vode a 2,5 miliardy ľudí nemá prístup k hygiene. Táto súťaž je jedným zo spôsobov, ako môžu mladí ľudia pomôcť riešiť problém a nájsť skutočné riešenie pre ľudí žijúcich v suchých oblastiach.

WFES a IWS hostí Masdar v rámci Týždňa udržateľnosť, kde mladí inovátori a podnikatelia môžu rozvíjať a prezentovať svoje nápady pre ekologicky udržateľnejšiu budúcnosť.

WFES sa každoročne radí medzi popredné svetové udalosti. Pozornosť  sa zameriava na rozvoj nových zdrojov energie, energetickú efektívnosť a čisté technológie. WFES 2013 sa koná pod záštitou jeho výsosti šejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, korunného princa Abu Dhabi a najvyššieho veliteľa ozbrojených síl Spojených arabských emirátov (SAE) a spoločnosti Masdar, ktorá sa venuje obnoviteľným zdrojom energie. The World Future Energy Summit 2013 prebieha 15. – 17. januára 2013 v Národnom výstavisku v Abú Dhabi.

Zdroj: WFES 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.