Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

WFES 2012 spolupracuje so Svetovou podnikateľskou radou pre trvalo udržateľný rozvoj

Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty 30. októbra 2011: Björn Stigson, prezident Svetovej podnikateľskej rady pre trvalo udržateľný rozvoj (WBCSD), sa zúčastní konferencie World Future Energy Summit 2012 v Abu Dhabi.

WBCSD so sídlom v Ženeve a so svojim regionálnym partnerom UEA BCSD (Podnikateľská rada pre trvalo udržateľný rozvoj – Spojené arabské emiráty) sa stali priemyselnými podporovateľmi štvordňového summitu, ktorý sa koná od 16. do 19. januára 2012.

Rada bude na pozadí WFES 2012 menovať aj členov predstavenstva pre projekt „Vízia Arábie 2050“.

„Naša spolupráca s WBCSD podporí účasť súkromného sektora na summite a pomôže vyjadriť aj kritický pohľad na to, ako podniky môžu prispieť k prijatiu osvedčených postupov v oblasti udržateľného rozvoja,“ povedal Naji El Haddad, riaditeľ WFES.

„Budeme mať tú česť privítať prezidenta WBCSD Björna Stigsona ako plenárneho rečníka a jeho účasť tiež zvýši medzinárodný význam konferencie World Future Energy Summit,“ povedal El Haddad.

V spolupráci s podnikateľmi, vládnymi a mimovládnymi organizáciami zdieľa WBCSD a UAE BCSD množstvo osvedčených postupov, vykonávajú poradenstvo pri tvorbe politiky a kladú osobitný dôraz na podporu udržateľnosti v rozvojových krajinách.

Vízia 2050 sa zameriava predovšetkým na to, aby svetová 9-miliardová populácia mala v budúcnosti k dispozícii dostatok prírodných zdrojov. 29 medzinárodných spoločností prispieva k výskumu úlohy spoločnosti pri dosahovaní trvalo udržateľného rozvoja.

Projekt Vízia 2050 spustil generálny riaditeľ World CEO Forum v indickom New Delhi v roku 2010. Odvtedy sa niektoré kapitoly začali implementovať i na národných úrovniach zapojených krajín.

S podporou UAE BCSD má projekt Vízia Arábie 2050 získavať i podporu súkromného sektora v Perzskom zálive.

„V rámci nášho partnerstva s WFES v roku 2012 sa naši členovia zúčastnia na summite, naša prítomnosť pomôže vo všeobecnosti podporiť spoluprácu medzi podnikmi v oblasti udržateľného rozvoja a vytvorí skutočný impulz pre projekt Vízia Arábie 2050,“ povedal Hussain Al Mahmoud, prezident UAE BCSD.

T. Van Tran, vedúci vývoja v UAE BCSD, povedal: „Rada uznáva, že kľúčovú úlohu na World Future Energy Summit hrá globálna rozhodovacia právomoc, ktorá umožní diskutovať a prezentovať riešenia pre našu spoločnú energetickú bezpečnosť a udržateľnosť rozvoja.“

V januári 2012 sa v Abú Dhabi uskutoční už 5. ročník World Future Energy Summit. WFES sa radí medzi popredné svetové udalosti, ktoré sa zameriavajú na podporu rozvoja budúcich zdrojov energie, energetickú efektívnosť a čisté technológie. Patrí k významným udalostiam v oblasti energetiky a predstavuje tiež jedinečnú obchodnú platformu.

Na WFES 2012 sa očakáva účasť vyše 26 tis. návštevníkov zo 140 krajín, vrátane 3 tis. delegátov a 650 vystavujúcich firiem z viac ako 30 krajín. Podujatie sa koná pod záštitou šejka Mohameda bin Zayed Al Nahyana, korunného princa Abú Dhabi a zástupcu hlavného veliteľa ozbrojených síl Spojených arabských emirátov, a spoločnosti Masdar, ktorá sa venuje obnoviteľným zdrojom energie. The World Future Energy Summit 2012 prebieha 16. – 19. januára 2012 v Národnom výstavisku v Abú Dhabi (ADNEC).

Zdroj: World Future Energy Summit 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.