Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPP už druhý rok za sebou zvýšil svoj podiel na trhu s plynom
Foto: archívne, SITA
12. januára 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Vzniku spoločnosti ESCO Slovensko už nič nebráni, Protimonopolný úrad to odobril

Po vyhodnotení získaných podkladov a informácií sme dospeli k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia, a rovnako je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Do spoločného podniku ČEZ ESCO vloží svoje slovenské dcéry AZ Klima SK, ČEZ Distribučné sústavy, ČEZ Servis, e-Dome, KLF Distribúcia a Spravbytkomfort. Spoločnosť SPP recipročne vloží do spoločného podniku peňažný vklad v príslušnej nekonkretizovanej hodnote. ČEZ ESCO a SPP budú mať v ESCO Slovensko rovnocenný 50 % podiel.

Medzi produkty, na ktoré sa spoločnosť ESCO Slovensko zameria, patria okrem iného projekty energetických úspor v budovách formou EPC, pri ktorých majitelia budov nemusia do investícií vkladať vlastné prostriedky, pretože sa splácajú priamo z peňazí usporených za energie.

Taktiež sa nová firma zameria na energetické audity a poradenstvo, na strešné fotovoltické elektrárne, na kogeneračné jednotky a ekologické teplárenstvo, či na prevádzku a servis energetických zariadení.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.