Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2009 Ostatné od Energia.skSITA

Vznikla transatlantická Rada pre energetiku

Vo Washingtone sa rozhodlo o vzniku Rady pre energetiku. Zaoberať sa bude tromi oblasťami: energetické politiky, globálna energetická bezpečnosť a spolupráca v oblasti technologického výskumu. Schôdzky Rady sa uskutočnia vždy raz do roka, striedavo na území USA a EÚ.

Rokovaní sa zúčastnil komisár pre energetiku EÚ Andris Piebalgs, komisárka pre vonkajšie vzťahy EÚ Benita Ferrero-Waldnerová a komisárka EÚ majúca na starosti výskum, Janez Potočnik. Americkú stranu zastupoval štátny tajomník pre energetiku Steven Chu spoločne s námestníkom štátneho tajomníka Jamesom Steinbergom. Všetci zúčastnení predstavitelia sa stali zároveň zástupcami v novovzniknutej Rade.

Komisár pre energetiku EÚ vyzdvihol globálny význam dohody v súvislosti s prepojenosťou energetiky s otázkou klimatických zmien. „Povýšenie týchto diskusií na politickú úroveň podčiarkuje dôležitosť, akú obe strany prikladajú tejto problematike,” doplnil Piebalgs. Komisárka pre vonkajšie vzťahy, Benita Ferrero-Waldnerová zdôraznila mieru zodpovednosti, ktorú majú obaja partneri vo svojich rukách. USA a EÚ sú najväčšími konzumentmi elektrickej energie na svete.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.