Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Vzniká najväčší obchodný dom s emisiami v Česko – Slovensku

Táto akvizícia umožnila vytvoriť jeden z najväčších subjektov biznisu s emisiami na území bývalého Česko – Slovenska. „Týmto spojením vznikol objemom obchodov už dnes jednoznačne najväčší obchodný dom s emisiami na Slovensku a jeden z najväčších v Česku,” uviedol predseda predstavenstva Virtuse Group Rastislav Vasilišin.

Virtuse Group pôsobí v Česku od mája tohto roka a v súčasnosti patrí medzi prvých piatich najväčších hráčov na trhu. Spojenie s Janom Fouskom a jeho tímom však môže Virtuse posunúť ešte vyššie. „Vo Virtuse sa nám podarilo sústrediť skutočne veľmi silný tím pozostávajúci z najrešpektovanejších mien  emisného biznisu u nás i v strednej Európe. Nebudem tajiť, že našou ambíciou je stať sa lídrom českého trhu,” uviedol riaditeľ Virtuse Energy Ján Fousek.

Popri Janovi Fouskovi budú jeho tím tvoriť aj ďalšie uznávané autority. Riaditeľom  sekcie poradenstva Virtuse Energy je Ing. Ondřej Boreš – jeden z najvýznamnejších odborníkov na legislatívny rámec EU ETS, podľa ktorého sa riadi celý proces prideľovania povoleniek a obchodvovania s nimi. Ondřej Boreš predtým po dobu štyroch rokov pracoval na oddelení emisného obchodovania na českom Ministerstve životného prostredia. Za rezort sa niekoľko krát mesačne zúčastňoval rokovaní Európskej komisie v Bruseli, kde sa prejednávali detaily 3. fázy obchodovania s emisiami (2013 – 2020). V nasledujúcom období uplatňovania nového rámca bude preto pre klientov Virtusu cenným partnerom.

Vedúcim analytickej sekcie Virtusu je pán Mgr. Milan Hudák, MA, ktorý sa výraznou mierou pričinil o doterajšie úspechy spoločnosti na slovenskom trhu.

Virtuse Group (Suisse) SA je medzinárodný investičný holding pôsobiaci na trhoch Nemecka, Česka, Slovenska, Poľska, Bulharska a Rumunska. K hlavným pilierom aktivít patrí investičné poradenstvo, obchod s  emisnými povolenkami ako aj obchod s energiami a komoditami. Spoločnosť bola založená v roku 2006 slovenským finančníkom Rastislavom Vasilišinom. Po expanzii na nové trhy a vstupe zahraničného investora sa v septembri tohto roka transformovala na holdingovú štruktúru so sidlom vo Švajčiarsku, ktorá zastrešila všetky aktivity.

Zdroj: Virtuse

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.