Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robotník instalacia dotácie malé obnovitelne zdroje energie solarna energetika
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. júna 2022 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Výzva pre domácnosti o dotáciu na malé OZE je tu opäť, Slováci si rozdelia 30 miliónov eur

V rámci nej môžu domácnosti získať dotáciu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Domácnosti si rozdelia celkovo 30 miliónov eur. Dotácie môžu získať na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov, kotlov na biomasu, slnečných kolektorov a tepelných čerpadiel.

Program prešiel v posledných dňoch zásadnými obmenami tak, aby sa zabránilo “rýchlym prstom”. V minulosti sa totiž poukážky rozchytali za pár minút,“ informovalo Ministerstvo hospodárstva SR.

Registrácia do projektu

Zaregistrovať sa do projektu Zelená domácnostiam bude môcť po novom každá domácnosť, ktorá bude mať záujem o inštaláciu malého OZE. Po registrácii dostane domácnosť registračný kód.

Počas vlastnenia kódu si musí domácnosť nájsť dodávateľa malého OZE, ktorý jej musí do troch mesiacov dodať zariadenie. Po inštalácii zariadenia SIEA vyplatí dotáciu. K dotáciám sa tak dostanú domácnosti, ktoré si skôr nájdu dodávateľa schopného dodať malé OZE.

Podpora na kúpu a instaláciu

Na fotovoltické panely môže domácnosť získať maximálne 1 500 eur, na slnečný kolektor 1 400 eur, na tepelné čerpadlo 3 400 eur a na kotly na biomasu maximálne 1 200 eur.

O podporu na kúpu a inštaláciu malého OZE sa môžu uchádzať všetky domácnosti žijúce mimo Bratislavského kraja. Od tohtoročnej jesene sa však už o prostriedky na malé OZE budú môcť uchádzať aj domácnosti Bratislavského kraja.

Požiadať o poukážku na fotovoltické panely, slnečné kolektory, tepelné čerpadlá alebo kotly na biomasu môžu domácnosti tu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.