Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. apríla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Výstava v Galérii SPP – Touto cestou

Katarína Alexyová – Fígerová patrí k strednej generácii súčasného slovenského výtvarného umenia. Svoje obrazy, sochy a grafické listy predstavila na niekoľkých samostatných výstavách doma i v zahraničí.

Umelecké diela tejto jedinečnej výtvarníčky charakterizoval kurátor výstavy Ľubomír Podušel: „Katarína Alexyová – Fígerová maľuje ako básnik, ktorý píše básne, alebo skladateľ, ktorý komponuje hudobné skladby. Vytvára nový systém obrazovej reči prechádzajúci z emocionálnej do racionálnej roviny a naopak. Tvorí s osobitou razanciou, talentom, v dimenziách poézie, mystiky, s potrebnou dávkou filozofie a skrytého sarkazmu. Vždy sa vracia k východiskovému bodu, k odhaľovaniu skrytých priestorov ľudskej duše. Jej maľba a obrazy sa stali pre ňu cieľom. Dajú sa čítať. Ich maliarsky rodokmeň je vrastený do zázrakov okamžiku a okamžiku zázrakov. Volajú po odtajnení a porozumení. Jej diela pripomínajú bizarné tvary a prvky maliarskej imaginácie či poetického nazerania na svet. Práve preto sú identifikovateľné s realitou. To je tiež dôvod, prečo nepotrebujú rámy. Presakujú priamo z maliarskej roviny do roviny skutočnosti.“

Výstavy:

1982 Lahti Fínsko

1987 Varšava Poľsko

1993 Bratislava DK Ružinov

Galerie G. Wirths Nemecko

Montreal Canada

1995 Bratislava Ekoagrobanka

1996 Praha Hotel Forum D-Gallery

Bratislava Dielo Centrum

1997 Praha Art Centrum

1999 Praha D-Gallery

2000 Bratislava Galéria Marat-Art

2001 Bratislava Galéria Michalský Dvor

2002 Bratislava K-Gallery

2003 Bratislava Galéria SPP

2004 Taliansko-kolektívna výstava,Vico Del Gargano

2005 Bratislava Galéria Michalský Dvor

Bratislava Galéria Excelent

2006 Bratislava K-Gallery

Bratislava Luxor club

2007 Bratislava Preventívne centrum-Heydukova

2008 Slovenský rozhlas Bratislava

2009 Praha-Mánes- Art Prague 2009

Oravská galéria- Dolný Kubín

2010 Bratislava K-Gallery

Bratislava Galéria Michalský Dvor

2011 Česke Budějovice-Jihočeské muzeum

Žilina Galéria M

Nitra Nitrianska synagóga

Sympózia:

2003 Mojmírovce, Banská Štiavnica

Umelecká orientácia:

Maľba, grafika, plastika, airbrush, odevný design

Zastúpenie:

Správa letiska Bratislava, VUB Bratislava, Štátna veterinárna

Správa Bratislava, súkromné zbierky doma a v zahraničí

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo takmer 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (http://www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Zdroj: SPP

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.