Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martinská teplárenská (tepláreň) - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Martinská teplárenská
28. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Vyššie ceny tepla požaduje zhruba tretina teplárov

Zvyšovať cenu tepla pre slovenské domácnosti chce ešte v tomto roku zhruba tretina výrobcov tepla. Ako uviedol hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) Miroslav Lupták, regulačný úrad doteraz obdržal návrh na zvýšenie ceny tepla od 112 dodávateľov tepla. „Úrad posúdil a schválil 98 návrhov,“ doplnil Lupták.

Teplári odôvodňujú potrebu zvýšenia cien tepla najmä zvýšením ceny zemného plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti od augusta tohto roka, a to o 9,37 %. Regulačný úrad schvaľuje pre jednotlivých dodávateľov tepla rôzne zvýšenie ceny tepla pre domácnosti. „Čím neskôr však požiada dodávateľ tepla o zmenu ceny, tým je jeho návrh vyšší, pretože zvýšenie ceny plynu sa prejaví v menšom množstve dodaného tepla,“ spresnil Lupták. Na Slovensku v súčasnosti pôsobí 334 dodávateľov tepla.

Od septembra budú mať vyššie faktúry za teplo napríklad zákazníci teplárenských spoločností sídliacich v Martine, Poprade, Brezne či v Lučenci. Regulačný úrad totiž už v auguste schválil zvýšenie ceny tepla pre spoločnosti Martico, a.s., Martinská teplárenská, a.s. a Dalkia, a.s

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.