Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Vysoké náklady znížili zisk Chevronu v 3. kvartáli pod 5 mld. USD

Chevron uviedol, že čistý zisk za 3. štvrťrok klesol medziročne zhruba o 6 % na 4,95 miliardy USD (3,67 miliardy eur) pri tržbách na úrovni 56,6 miliardy USD. V rovnakom období predchádzajúceho roka dosiahol zisk spoločnosti 5,25 miliardy USD a tržby 55,66 miliardy USD. Zisk na akciu Chevronu tak zaznamenal 2,57 USD, čím spoločnosť zaostala za odhadmi trhov, ktoré očakávali zisk na úrovni 2,69 USD/akcia.

Ťažba ropy a plynu Chevronu vo svete vzrástla medziročne o 3 %. Tržby firmy podporili aj vyššie ceny ropy v USA a v zahraničí, ako aj vyššie ceny zemného plynu v Spojených štátoch. No výraznejšie prevádzkové náklady a náklady na prieskum ložísk tieto výhody vymazali. K tomu sa pridali slabé výsledky rafinérskej divízie, ktorej zisk klesol v 3. štvrťroku o 45 %.

(1 EUR = 1,3505 USD)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.