Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Výsledky kontroly NKÚ v elektrárňach putujú na prokuratúru aj finančné riaditeľstvo

NKÚ dnes oznámil, že súhrnná správa o výsledku kontroly hospodárenia s finančnými prostriedkami bude odoslaná do parlamentu do 19. augusta  a rovnako aj ministerstvu  hospodárstva, ktoré v Slovenských elektrárňach vykonáva akcionárske práva za štát v podiele 34 %.

„Na základe podstatných a významných skutočností zistených kontrolnou skupinou predseda NKÚ SR Karol Mitrík rozhodol o postúpení kontrolných zistení na posúdenie Generálnej  prokuratúre SR a Finančnému riaditeľstvu SR,“ uviedol úrad.

Na kontrole pracovalo celkom 23 inšpektorov NKÚ a tiež ďalší odborníci z ministerstva financií, Úradu pre verejné obstarávanie či Úradu pre jadrový dozor. Kontrola trvala od minulého roka so zameraním na hospodárenie s financiami pri dostavbe 3. a 4. bloku atómovej elektrárne Mochovce.

Protokol o výsledku kontroly hospodárenia s finančnými prostriedkami v spoločnosti Slovenské elektrárne je v režime vyhradené, preto sa NKÚ k výsledkom kontroly nebude vyjadrovať.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.