Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Výsledky skupiny Enel za 1. štvrťrok 2012

  • Celkové výnosy: 21 193 miliónov eur ( + 8,5%)
  • EBITDA: 4 302 miliónov EUR (-2,2%)
  • EBIT: 2 902 miliónov EUR (-4,4%)
  • Čistý zisk Skupiny: 1 184 miliónov EUR (-1,4%)
  • Skupina čistý prevádzkový príjem: 1 003 miliónov eur (+ 15,1%)

Fulvio Conti, generálny riaditeľ spoločnosti Enel, uviedol: “ Negatívny hospodársky trend, zaznamenávaný od minulého roka, pokračoval aj v prvom štvrťroku  2012, pričom  nižší dopyt predovšetkým v Taliansku a Španielsku bol čiastočne kompenzovaný rastom na trhoch Latinskej Ameriky, Ruska a východnej Európy. V tejto súvislosti, finančné výsledky za uvedené obdobie predčili naše očakávania a sú v súlade s výsledkami roka 2011. Iniciatívy, ktoré manažment realizoval na optimalizovanie investícií, zvýšenie efektivity a zníženie nákladov, umožnia  skupine Enel dosiahnuť všetky ciele, ktoré už boli predstavené v roku 2012, a to aj napriek negatívnym dopadom regulačných opatrení doteraz zavedených v Španielsku.”

Zdroj: Slovenské elektrárne – Enel

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.