Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. januára 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Vyše 40 nových produktov z 33 krajín sa predstaví v rámci summitu World Future Energy Summit 2012

Na tohtoročnom summite a súčasne prebiehajúcich výstavách sa predstaví viac ako 2.000 produktov z oblasti energetickej účinnosti, slnečného, veterného, vodného a odpadového hospodárstva

Podujatie „Innovate@WFES“ vytvorí platformu spoločnosti zaoberajúcich rozvoju čistých technológií

Účasť na summite už potvrdili účastníci z viac ako 120 krajín, no očakáva sa účasť až 140 svetových národností. WFES sa stáva podujatím globálneho charakteru a na tomto ročníku sa zúčastnia návštevníci z Indického subkontinentu, Afriky, Európy, Ázie a Spojených štátov amerických na čele s GCC.

Výstavy počas summitu sa zúčastnia svetoví lídri v oblasti energetickej účinnosti, slnečného, veterného, vodného a odpadového hospodárstva, ktorí predstavia viac ako 2.000 produktov. Kľúčové vystavovateľmi sú spoločnosti Siemens, Schneider Electric, ADNOC, ExxonMobil, Trina Solar, Sharp, Suntech, Yingli, GE, Fuhrlander, Total, Shell a Isofoton.

„Potvrdenie účasti na WFES 2012, ktoré sme obdržali od vystavovateľov a delegátov, priznávajú summitu dôležitosť a každoročne sa tak radí medzi popredné svetové udalosti, ktoré sa zameriavajú na podporu rozvoja obnoviteľných zdrojov energie pre globálny priemysel,“ povedal Naji El Haddad, výstavy riaditeľ WFES 2012. „Rovnako ako pri všetkých predchádzajúcich ročníkoch, aj teraz môžeme s istotou povedať, že summit bude jednoznačne prínosom a ponúkne jedinečné námety pre na všetky zúčastnené strany.“

Na summite sa tiež predstaví projekt Village. Ide o unikátnu iniciatívu WFES a v rámci jej platformy sa objaví 25 projektov z oblasti OZE v celkovej hodnote viac ako 4 miliardy USD.

Na WFES 2012 sa do portfólia kongresu uvedie tiež nová inovačná platforma „Innovate @ WFES. Slúžiť bude ako centrum pre start-up spoločnosti s cleantech zameraním, ktoré vyvíjajú nové technológie a služby v oblasti čistej energie a environmentálneho priemyslu.

Okrem toho, spoločnosť ExxonMobil sa chystá demonštrovať inovácie v technológiách s cieľom zlepšiť environmentálnu výkonnosť v energetike. Predstaví ich vo svojom stánku s názvom ExxonMobil Energy Outlook Forum. Cieľom výstavy je odprezentovať prístup spoločnosti k zvyšujúcim sa snahám v oblasti energetickej efektívnosti, rozšírením komerčne dostupných energetických zdrojov a vývojom technológií na zníženie rastu emisií.

El Haddad dodal: „Obnoviteľná energia sa čoraz viac dostáva do popredia. Obnoviteľné zdroje energie tvorili v roku 2006 celkom 18 % svetovej produkcii elektriny, na základe údajov Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA). V roku 2030 by tento podiel mal dosiahnuť až 23 %. Európska rada pre obnoviteľné zdroje dokonca očakáva nárast podielu OZE až na 50 % do roku 2050. Tieto trendy poukazujú na fakt, že obnoviteľná energia sa stabilným tempom vyvíja ako životaschopná možnosť z hľadiska ceny, efektívnosti a emisií. Ak si uvedomíme, že OZE dokážu rovnako zaujať svetových lídrov v oblasti politiky ako aj priemyslu, summit WFES 2012 sa ponúka ako ideálna platforma, kde je priestor prediskutovať možnosti a výzvy zajtrajška ešte dnes, ” dodal.

Kongres WFES 2012 sa koná pod záštitou jeho výsosti šejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, korunného princa Abu Dhabi a najvyššieho veliteľa ozbrojených síl Spojených arabských emirátov (SAE). Kongres sa uskutoční v meste Masdar. Svoju účasť potvrdilo 26.000 účastníkov, z toho asi 3.000 delegátov. Na kongrese sa bude nachádzať 20 národných pavilónov a vystavovať bude zhruba 650 spoločností. 

Konečné registrácie od účastníkov a delegátov sa môžu uskutočniť tu:

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.