Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2013 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Výrobcovia elektriny zo slnka čakajú od županov podporu

 „Krajské samosprávy hospodária spolu s rozpočtom viac než miliarda eur a majú rozsiahle kompetencie v oblasti infraštruktúry. Otvára sa pre ne priestor na významné finančné úspory, ak budú dbať na energetickú efektívnosť budov a zariadení, ktoré spravujú a takisto, ak ich budú postupne vybavovať vlastnými, napríklad fotovoltickými zdrojmi energie,“ uviedol zastupujúci riaditeľ SAPI Pavel Šimon.

Asociácia upozorňuje župných predstaviteľov, že energetiku čaká decentralizácia. „Je zrejmé, že po politickej či ekonomickej decentralizácii nás čaká aj výrazná decentralizácia v energetike,“ dodal Šimon. Cestu k decentralizácii produkcie elektriny na miesta jej spotreby a presun energetiky od veľkých monopolných výrobcov k menším výrobcom a spotrebiteľom otvára aktuálna novela zákona o podpore obnoviteľných zdrojov, ktorú vypracoval tím okolo vicepremiéra Ľubomíra Vážneho. Zástupcovia SAPI veria, že decentralizácia v energetike sa stane významným trendom, ktorému bude pomáhať kvalitná legislatíva a ktorý prinesie pozitívne ekonomické výsledky. „Inšpirujúci môže byť aj pre novozvolených krajských poslancov a županov, ale tiež pre zástupcov obcí a miest,“ konštatoval Šimon.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.