Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Výrobca panelov SolarCity vlani prepustil pätinu zamestnancov

Prepúšťanie ovplyvnilo zamestnancov v prevádzke, inštalácii, výrobe, predaji a marketingu. Znížil sa aj počet zamestnancov v administratíve.

SolarCity oznámila prepúšťanie ešte predtým, než ju kúpila Tesla. Neuviedla ale, koľko miest sa chystá zrušiť. Na začiatku roka zrušila 550 miest v Nevade, keď štát odvolal dôležité dotácie pre solárny priemysel.

Rušenie pracovných miest predstavuje výraznú zmenu oproti explozívnemu rastu spoločnosti v predchádzajúcich rokoch. V roku 2015 počet zamestnancov SolarCity naopak stúpol o 68,7 %.

Firmu SolarCity založili v roku 2006 bratranci zakladateľa automobilky Tesla Elona Muska. Firma spočiatku prudko rástla a stala sa najväčším poskytovateľom strešných solárnych inštalácií v krajine vďaka inovatívnemu systému financovania a rozsiahlej predajnej sieti. V jednej chvíli mala smelé ambície získať do roku 2018 jeden milión zákazníkov. Na konci roka 2015 však začala obmedzovať svoje plány, pretože náklady na financovanie rastu boli obrovské a dopyt sa začal spomaľovať.

V polovici vlaňajška sa firma SolarCity dohodla na svojom prevzatí s Teslou. Tesla minulý mesiac oznámila, že zníži výdavky na solárnu reklamu, čiastočne kvôli tomu, že sa pripravuje predávať strešné systémy vo vlastnej predajnej sieti. Chce sa tak viac zamerať na predaj týchto systémom namiesto ich prenájmu, aby získala hotovosť a znížila náklady, čo prisľúbila investorov v rámci akvizície.

SolarCity rovnako oznámila, že jej výdavky na predaj a marketing sa vlani znížili o 3 %. Čiastočne kvôli prepusteniu a snahám o zvýšenie efektivity predaja, napísala agentúra Reuters.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.