Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
elektricke vedenie-siet-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Elektrické vedenie. Foto: TASR/Tomáš Halász
6. júla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Výroba elektriny sa v roku 2011 zvýšila

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 2.7.2012

Predseda vlády SR Robert Fico v rámci dvojdňového zasadania Európskej rady v Bruseli požiadal európskych kolegov, aby podporili slovenskú žiadosť o navýšenie financií zo strany EÚ na dokončenie odstavenia dvoch atómových reaktorov v Jaslovských Bohuniciach. (viac informácií)

Otvorené elektrárne zaznamenali rekordný počet návštevníkov. V areáli prečerpávacej vodnej elektrárne pod priehradným múrom Liptovskej Mary v sobotu vyvrcholil šiesty ročník projektu Otvorená elektráreň. Od premiéry v roku 2007 využilo ponuku Slovenských elektrární na prehliadku výrobných zariadení spojenú s pestrým sprievodným programom viac ako 70.000 ľudí. (viac informácií)

Výrobcovia elektriny zo slnečnej energie podali na Generálnu prokuratúru (GP) podnet na prešetrenie postupu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Zníženie výkupných cien elektriny uprostred regulačného obdobia je podľa nich totiž v rozpore so zákonom. ÚRSO totiž už od 1. júla znižuje výkupnú cenu elektrickej energie z fotovoltických zariadení takmer o polovicu, z doterajších 194 eur za MWh na 119 eur. (viac informácií)

Utorok – 3.7.2012

Nové vedenie TEKO ušetrilo vyše 180.000 eur na odstupnom. (viac informácií)

Premiér Robert Fico bude v Nemecku rokovať aj o predaji SPP. (viac informácií)

Slovenský plynárenský priemysel začal podľa vlastných vyjadrení pripravovať prípadný predaj dcérskej spoločnosti „eustream“ a siete pre prepravu zemného plynu. Podľa hovorcu SPP Petra Bednára tak firma reaguje na aktuálne znenie návrhu zákona o energetike. (viac informácií)

Piatok – 6.7.2012

Ministerstvo hospodárstva má tak do tretieho kvartálu tohto roku čas rozhodnúť o ďalšom postupe, na základe ktorého vláda následne dá finálny verdikt o prevode minoritného podielu v SGH. V hre je pritom podľa rezortu aj uplatnenie predkupného práva Slovenska. (viac informácií)

Výroba elektriny v SR sa vlani medziročne zvýšila o 415 gigawatthodín (GWh), teda o 1,50 %, na hodnotu 28.135 GWh. Spotreba elektriny vzrástla v roku 2011 medziročne o 101 GWh, teda o 0,35 %, na hodnotu 28.862 GWh. Informoval o tom Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.