Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2009 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Výpadky dodávok elektriny v EÚ počas zimy sa neočakávajú

Na žiadosť komisára pre energetiku EÚ sa uskutočnilo stretnutie Európskej siete prevádzkovateľov prenosového systému pre elektrickú energiu a Cezhraničnej komisie pre elektrickú energiu.  Andris Piebalgs požiadal o predloženie analýzy spolu s opatreniami členov, ktoré majú zabrániť narušeniu dodávok elektriny počas zimy.

Komisár ocenil koordinovaný postup Európskej siete prevádzkovateľov. „Neprerušené služby pre občanov, či priemysel ako aj racionálne využitie zdrojov môže byť zaistené iba dobrou kooperáciou medzi európskymi spoločnosťami. Výmena informácií medzi prevádzkovateľmi rozvodnej siete elektrickej energie je tiež nevyhnutná. Vylepšená spolupráca by mala zredukovať riziko výpadkov prúdu a pomôcť tak ochrániť spotrebiteľov,” uzavrel Andris Piebalgs.

Cezhraničná komisia pre elektrickú energiu je súčasťou Európskej komisie. Zasadá dvakrát do roka a je zložená z predstaviteľov členských štátov zodpovedných za energetiku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.