Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Vykurovací olej v Nemecku je najdrahší od roka 2015

ECF sa pri svojej analýze spolieha na oficiálne údaje spolkových krajín a hamburského Inštitútu pre svetové hospodárstvo (HWWI). Ceny energií v Nemecku v januári oproti decembru celkovo stúpli o 0,4 %. Diesel zdražel o 1,2 %, dôvodom boli podobne ako v prípade vykurovacieho oleja rastúce ceny ropy. Podľa HWWI ropa stúpla o 5,6 %.

Na svetových trhoch rastú aj ceny zemného plynu, napriek tomu nemeckí koncoví odberatelia zaplatili menej. Koncové ceny sú najnižšie za posledných sedem rokov. V porovnaní so začiatkom roka 2017 museli spotrebitelia za všetky energie zaplatiť o 0,9 % viac.

Podľa HWWI bol silný dopyt po rope dôvodom pre nedávny pokles zásob v USA, čo sa podpísalo aj pod vývoj cien. V prípade zemného plynu bolo významným dôvodom mrazivé obdobie v Severnej Amerike.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.