Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Výkonný riaditeľ Enelu sa zúčastňuje výboru Globálneho kompaktu OSN

Globálny kompakt (UNGC) bol vytvorený 26. júna 2000 a je svetovo najväčšou korporátnou iniciatívou pre udržateľnosť, ktorá je založená na záväzku výkonných riaditeľov implementovať princípy univerzálnej udržateľnosti a prijímať kroky na podporu cieľov OSN. Výbor je základným kameňom riadiaceho rámca UNGC pomáhajúci pri formovaní stratégie a politiky a poskytujúci poradenstvo pri všetkých záležitostiach týkajúcich sa Globálneho kompaktu, najmä tých, ktoré súvisia s udržateľnosťou.

Dnes sa Globálneho kompaktu zúčastňuje asi 8500 firiem, ktoré začleňujú princípy Globálneho kompaktu týkajúce sa ľudských a pracovných práv, životného prostredia a anti-korupcie do svojich stratégií, politík a postupov a vytvárajú kultúru integrity. Desať princípov UNGC vyplýva zo Všeobecnej deklarácie ľudských práv, Deklarácie Medzinárodnej organizácie práce o základných zásadách a právach pri práci, Deklarácie z Ria o životnom prostredí a rozvoji a Dohovoru OSN proti korupcii.  

Medzi hlavné aktivity Globálneho kompaktu patrí Iniciatíva LEAD. Enel je jednou zo šiestich globálnych spoločností riadiacich Program LEAD Board, ktorý má za cieľ posilniť rolu predstavenstiev v integrovaní otázok udržateľnosti do svojich korporátnych stratégií.

Globálny kompakt pomáha podporiť Rozvojové ciele tisícročia, ktoré sa načrtli tri mesiace po vytvorení Globálneho kompaktu a pomáhajú globálne obmedziť extrémnu chudobu a podiel ľudí bez prístupu k lepším zdrojom vody na polovicu, zvýšiť účasť na základnom vzdelávaní v rozvojových regiónoch na 90 % a zmierniť rodovú priepasť v miere gramotnosti. Globálny kompakt tiež prispieva k založeniu Rozvojových cieľov udržateľnosti, ktoré má v septembri schváliť Valné zhromaždenie OSN a nahradia Rozvojové ciele tisícročia ako hlavné ciele rozvojovej agendy OSN počas nasledujúcich 15 rokov.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.