Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VYJADRENIE: ÚRSO: Aj v zahraničí transparentne a odborne

Zahraničné pracovné cesty v roku 2016 sa tak spolupodieľajú na výbornom kredite, ktorému sa úrad v zahraničí teší. Napríklad, intenzívny záujem o vzájomnú spoluprácu pri reformách energetiky aktuálne deklarujú Srbsko, Lotyšsko, Azerbajdžan, Kuba či Moldavsko. Medzi odbornou verejnosťou zase stále rezonuje ohlas 15. konferencie ERRA o investíciách a regulácii v energetike, ktorú v dňoch 17.-18. októbra 2016 úrad v Bratislave spoluorganizoval.

Na stretnutiach predsedov úradov krajín V4 vo Varšave bol okrem iného dohodnutý spoločný postup pri tranzitných tokoch plynu v strednej Európe a pri komerčnej prevádzke slovensko-maďarského plynového prepojenia. Vo Varšave bol tiež úrad aktívnym členom pracovnej skupiny pre plynové prepojenie medzi Slovenskom a Poľskom. Účasť na Londýnskom fóre pre spotrebiteľov v energetike slúžila na implementáciu nových smerníc EK v oblasti ochrany práv spotrebiteľov. Skúsenosti talianskeho regulačného úradu v oblasti zavádzania inteligentných meracích systémov a určených kreditných meradiel v oblasti elektroenergetiky a plynárenstva uplatnil úrad pri tvorbe novej legislatívy. Konkrétne projekty ďalšej spolupráce boli dohodnuté na rokovaniach v Moskve, v Havane a v Macedónsku. Účasť na seminári vo Viedni bola zase súčasťou aktivít úradu na projekte CORE, ktorý je pre región CEE cestou k dosiahnutiu prepojenia denných trhov s elektrinou.

Rok 2016 bol prelomový aj v posilnení vzájomnej spolupráce úradu s Agentúrou pre spoluprácu regulačných orgánov v energetike (ACER) so sídlom v Ľubľane.

Informáciu TASR poskytol hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Radoslav Igaz.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.