Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Vyjadrenie spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. k tlačovej správe spoločnosti Energetické Centrum, a.s.

Zmena dodávateľa u zákazníkov VSE prebieha bezproblémovo smerom na všetkých ostatných dodávateľov. Energetické centrum však presúva povinnosti svojich predajcov na VSE tým, že podpisuje so zákazníkmi neúplné zmluvy a zmluvné údaje dodatočne žiada od VSE.

Okrem toho je potrebné poznamenať, že subjektom, ktorý je zo zákona zodpovedný za registráciu a evidenciu odberných miest, je prevádzkovateľ distribučnej sústavy, teda nie VSE. Navyše prevádzkovateľ v októbri 2011 informoval všetkých dodávateľov elektriny ako a na základe ktorých údajov môžu získať potrebné dáta. Každý dodávateľ elektrickej energie má pristúp na portál distribútora, a teda aj Energetické centrum si na základe priradeného hesla vie potrebné údaje vyhľadať.

Na základe sťažností a podnetov našich zákazníkov, naša spoločnosť už niekoľkokrát upozorňovala na nekalé praktiky predajcov, ktorí sa napr. vydávali za zástupcov našej spoločnosti, zneužívali korporátne farby a znaky VSE, uvádzali neúplné informácie o cene, spôsobe fakturácie, či predmete činnosti VSE. Dnes už môžeme potvrdiť, že sú to aj predajcovia Energetického centra, na ktorých nás naši zákazníci upozorňujú a s ktorých postupmi nie sú spokojní. Všetkým zákazníkom pripomíname, aby v prípade akýchkoľvek pochybností radšej kontaktovali našu spoločnosť na Linke VSE 0850 123 333. Ďalej dávame do povedomia, že platná slovenská legislatíva umožňuje brániť sa proti obchodným zmluvám, ktoré boli uzatvorené za nevýhodných podmienok alebo bez dostatočnej informovanosti. Konkrétne pokiaľ ide o zmluvy, ktoré sa podpísali v bytových alebo domových priestoroch tej – ktorej domácnosti. Zákazník môže druhej zmluvnej strane písomne doručiť odstúpenie od zmluvy v lehote do 7 pracovných dní od jej uzavretia aj bez udania dôvodu a druhá zmluvná strana  musí  toto odstúpenie rešpektovať.

Mgr. Andrea Danihelová,

Hovorkyňa spoločnosti

Východoslovenská energetika, a.s.

Zdroj: Východoslovenská energetika, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.