Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

IEA uskutočnila previerku núdzovej pripravenosti SR

IEA vykonáva v približne 5 ročných cykloch previerky núdzovej pripravenosti (Emergency Response Review – ERR) všetkých členských krajín. Pri ERR previerke IEA posudzuje systém pripravenosti členských krajín v oblasti dodávok ropy a ropných výrobkov, ako aj v oblasti bezpečnosti v dodávkach zemného plynu a elektrickej energie. Vyhodnocuje pritom pripravenosť jednotlivých súčastí núdzových systémov a ich schopnosť reagovať na potenciálne výpadky dodávok uvedených druhov energií.

Pri previerke Slovenskej republiky boli okrem zástupcov IEA členmi previerkového tímu aj zástupcovia vybraných členských krajín (Česká republika, Poľsko, Švédsko) a Európskej komisie. Za Slovenskú republiku sa previerky zúčastnili predstavitelia Správy štátnych hmotných rezerv, Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných výrobkov a Ministerstva hospodárstva SR. Prizvaní boli aj zástupcovia najvýznamnejších priemyselných subjektov z energetického sektora. Výsledky previerky spracuje previerkový tím v podobe správy, ktorá bude prezentovaná na nasledujúcom stretnutí Pracovnej skupiny IEA pre núdzové otázky. Previerková správa bude obsahovať aj súbor odporúčaní zameraných na možné vylepšenie existujúcich núdzových systémov.

Informáciu TASR poskytla hovorkyňa Správy štátnych hmotných rezerv Marcela Zelinková.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.