Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VYJADRENIE: Aj druhé trestné oznámenie v kauze energie ide na kraj, rozhodla GP

„Začiatkom roka nadobudla platnosť vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zo septembra 2016, čím začali platiť nové ceny energií pre podnikateľov a domácnosti. To znamená, že odberateľ, ktorý od 1. januára 2017 spotreboval akékoľvek množstvo energie na základe platnej a účinnej zmluvy s dodávateľom, je povinný uhradiť túto spotrebu za právoplatnú cenu,“ uvádzajú v odôvodnení poslanci.

Predseda vlády Robert Fico však 23. januára 2017 na svojom verejnom facebookovom profile informoval, že vysoké faktúry za plyn a elektrickú energiu, ktoré boli odoslané v januári ľudom na strednom Slovensku, neplatia. K statusu priložil video z jeho tlačovky so slovami: „Prosím, urobte s nimi toto! (demonštratívne roztrhal papier). Čakajte na nové faktúry, ktoré budú vo výške, ktoré zodpovedajú roku 2016“.

„Podľa Trestného zákona kto verejne podnecuje na trestný čin alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom, sa dopúšťa spáchania trestného činu. Za podnecovanie sa považuje každý prejav, ktorý je spôsobilý vzbudiť rozhodnutie spáchať trestný čin, alebo neplniť dôležitú zákonnú povinnosť. Zákon ďalej hovorí, že verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu, prekročí svoju právomoc a tiež sa dopúšťa trestného činu. O prekročenie právomoci ide vtedy, ak sa vykoná činnosť patriaca do právomoci iného verejného činiteľa alebo orgánu,“ odvolávajú sa na zákon Rajtár, Kiššová a Galek.

TASR informovali poslanci Národnej rady SR Jozef Rajtár, Jana Kiššová a Karol Galek (všetci SaS).

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.