Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
14. apríla 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Vybraní odberatelia si môžu urobiť samoodpočet spotreby elektriny

Energetici z východného Slovenska tak chcú minimalizovať osobné kontakty.

Chceme minimalizovať riziko nakazenia a šírenia nového koronavírusu, no potrebujeme k tomu už spoluprácu zákazníkov. Viac ako kedykoľvek predtým chceme požiadať, aby využívali všetky online nástroje, ktoré sú k dispozícii. Pôvodne sme ich vytvorili pre väčší zákaznícky komfort, dnes však naberajú aj na inom dôležitom význame. A síce pomáhajú chrániť obyvateľstvo pred šírením nákazy,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa VSD Andrea Forbergerová.

Ročný odpočet elektriny

Samoodpočet spotreby elektriny by si mali v súčasnosti urobiť zákazníci, u ktorých nastal čas pre ročný odpočet v apríli, u ktorých nestihli elektrikári urobiť začiatkom apríla fyzický odpočet. Ročný odpočet elektriny môžu odberatelia urobiť s bezplatnou aplikáciou.

Pôvodne sme ju vymysleli preto, aby sme nemuseli obmedzovať zákazníkov a chcieť od nich, aby v určitý čas boli doma a my sme sa dostali k elektromeru za účelom odpočítania stavu meradla. Dnes je takáto bezkontaktná možnosť najvhodnejšou pre všetkých,“ dodala Forbergerová.

Stačí im aplikácia

Zákazníkom stačí cez mobil stiahnuť si voľne dostupnú aplikáciu VSD-Samoodpočet. Odpísať výrobné číslo elektromera, ktoré je uvedené pod čiarovým kódom, zadať stavy elektromera a už ho len odfotiť.

To je celé. V priemere to zaberie asi minútu, možno dve. Efekt je však obrovský. Zákazník má zabezpečený ročný odpočet, a teda bude mať korektné ročné vyúčtovanie spotreby elektriny a aktívne prispel k obmedzeniu kontaktov, ktoré je v dnešnej dobe tak vítané,“ konštatovala Forbergerová.

Oslovili zákazníkov

Východoslovenskí energetici najprv so samoodpočtom oslovili mailom zákazníkov, u ktorých v apríli 2020 prichádza termín ročného vyúčtovania a zároveň nemajú inteligentný elektromer.

Nechceme teda, aby si odberatelia sami vyratúvali, kedy príde „ich čas“, ale mailom vyzývame adresne tých odberateľov, ktorých sa to aktuálne týka, aby využili túto možnosť samoodpočtu,“ uzavrela Forbergerová.

Agentúra SITA oslovila k danej téme aj ďalšie energetické distribučné spoločnosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.